Közel 15 éve, 10 éves fejlesztői tapasztalattal a hátunk mögött kapcsolódtunk be az iparágba, melynek évről évre változnak és szigorodnak az elvárásai.
Az űriparban az első sikeres MASAT-1 misszót számos újabb követte mind repülő eszközök, mind a földi kiszolgálók (GSE) területén.
A légi- és hadi iparban több fejlesztési projektben teljesítünk, a magas biztonsági és műszaki elvárásoknak megfelelve fejlesztés és gyártás területén.
Partnereinket egészen az ötlet felmerülésétől a tervek részletezésén keresztül a sorozatgyártásig támogatjuk.
A kisműholdak jelentős hasznos terhet képesek befogadni. A projekt célja egy olyan platform kifejlesztése volt, mely megbízhatóságával alapját biztosítja a különböző misszióknak, melyekhez „csak” a hasznos teher fejlesztését kell majd elvégezni.
A feladatunk a platformhoz kapcsolódó mechanikus elemek gépészeti tervezése volt. Az egyik legnagyobb kihívást a föld körüli pályán nyíló napelemtáblák és az antennák nyitó mechanizmusának megoldása okozta.
A kommunikációs modul csakúgy, mint az összes kártya, szorítóelemes rögzítéssel (Card-Lok) került a sínrendszerbe. Ez az egység termikus és sugárzásvédelmi megfontolásból egy dedikált belső burkolatot is kapott.
Feladatunk első részében az elektronikai fejlesztő csapattal szoros együttműködésben kellett a Cloudberry MIL CM-6200COMe termék fejlesztését (ház formaterv, szerelhetőség, gyártáshelyesség, termikus egyensúly biztosítása stb.) elvégezni.
A prototípusok gyártásán túl a termék mechanikus elemeinek kisszériás gyártását is a CAD-Terv végezte. A fejlesztés és gyártás a hadiipari követelmények és szabványok szerint történt.”
A repülőgépgyártás folyamatának gyorsítása érdekében egy komplett csarnok gyártóeszközei kerültek kifejlesztésre. Kezdve a több szintes logisztikai platformtól egészen a szerelőállványok kialakításáig.
A cél az volt, hogy 11 óránként egy fél repülőgéptörzs elkészüljön. A projektben a flexibilis szerelőállványok fejlesztése volt a feladatunk. Minden szerelőállomásnak több Airbus repülőgép típussal kell kompatibilisnek lennie, annak érdekében, hogy a teljes előszerelési folyamatban támogassa a géptest részein végzett műveletek elvégzését.
A szerkezetnek a meglévő csarnokokhoz kellett illeszkednie, több szinten is biztosítva a munkavégzést.
A földi kiszolgáló egységek (GSE) szerepe legalább olyan fontos, mint maga a műhold. Feladatunk a kisműholdakkal történő kommunikációt és adatgyűjtést támogató antenna rendszer fejlesztése és gyártása volt.
Külön figyelmet kellett fordítani az univerzalitásra és a rugalmas állítási lehetőségekre. A rendszernek minden időjárási körülmények között megbízhatóan kell működnie. Figyelembe kellett venni a szélterhelés, a különböző hőmérséklet ingadozások és nem utolsó sorban a csapadékok okozta hatásokat.
A fejlesztés során több terület igényeit (műholdfejlesztők, ház- tulajdonosok, üzemeltetők, munkavédelem, minőségbiztosítás stb.) kellett összehangolni, majd legyártani és beüzemelni a készüléket.
Számos iparágban, több, mint 25 év fejlesztési tapasztalat.
Partnereink minőségi igényeinél magasabbat állítunk magunk elé.
Nagy hangsúlyt fektetünk a hatékony kommunikációra.
Önálló, proaktív munka Partnereink munkamódszerei szerint.
Website Designed & Built by Erneszt Etemez | cadterv.hu © 2022 All Rights Reserved